Chia Tohumu ve Yararları

Chia Tohumu ve Yararları
Chia Tohumu ve Yararları. Chia tohumu, yüzyılın en mucizevi besinleri arasında bulunan bir besindir. İçeriğinde insan vücudu için yararlı birden fazla madde barındıran bu yiyecek, her yaştan ve her bireyin tüketebileceği özelliğe sahip. Çok sayıda ünlü beslenme uzmanı ve hekimin de önerdiği bu enerji deposu besinin bünyesinde yüksek oranda lif, vitamin, protein, Omega-3 ve mineral barındırır. Bu özelliğiyle birden fazla sağlık problemi ve hastalık için en uygun besin niteliğindedir.
Bu tohum herkes tarafından tüketilebilen özel bir besindir. Şeker ve tansiyon hastaları için tavsiye edilen bu besin, glutensiz olma özelliğiyle çölyak hastalarında da kullanmak mümkündür. Düzenli olarak kullandılığında sayısız yararı bulunan chia tohumunun günde 1-2 yemek kaşığı kadar tüketilmesi tavsiye ediliyor. Sabah kahvaltıdan sonra 1 su bardağı kadar suyun içine 1 yemek kaşığı chia tohumu eklenip yarım saat bekletildikten sonra tüketilir. Bu özel besin, suyun içine karıştırılmasının yanısıra yoğurt, mısır gevreği, meyve ve sebzeler ile birlikte de tüketilebilir.

Chia Tohumu ve Faydaları
Düzenli olarak tüketildiğinde sayısız yararı olan chia tohumunun en bilinen yararları;
–   Kolesterol ve tansiyona iyi gelir.
–   Bağırsakları temizleme özelliğiyle detoks yapmayı sağlar.

–   Tok tutma özelliğiyle kilo vermeye yardım eder.
–   Güçlü bir antioksidan özellği vardır.
–   Günlük lif ihtiyacının tamamına yakınını karşılayabilir.
–   Eklem ağrılarına çok iyi gelir.
–   Sağladığı enerji sayesinde yorgunluk hissine son verir.
–   Kas gelişimine yardım eder.
–   Kemik ve dişlerin güçlenmesine birebir katkı sağlar.
–   Bilinen en yüksek oranlı Omega-3 kaynağıdır.
Chia tohumunun yararları ile ilgili bilgi aldıktan sonra kullanmaya başlayan çoğu insan bu besinin yararlarını en kısa zamanda görmeye başladıkları bilgisini vermiştir.
Chia tohumunu internet üzerinden birçok ürün satışı yapan sitelerden temin edebilirsiniz.

Daha çok baharat satışı yapan internet sitelerinde bulabileceğiniz bu ürünü satın alma aşamasında ürünün etiketlerine ve orjinalliğine kesinlikle dikkat edilmesi gerekir. Bu sitelerin yanı sıra geniş ürün yelpazesine sahip aktarlarda da bu sağlıklı besini bulabilir, satın alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.  Sağlıklı günler dilerim….

 

 

Chia Tohumu ve Yararları

Modern Çağın Modern Hastalığı DEPRESYON

 

Kategoriler Anasayfa,Sağlık

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*Lütfen yorumlarınızı saygı çerçevesinde yazınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmayacaktır.