Koltuk Altı Kararmasına Son

Koltuk Altı Kararmasına Son

Koltuk altı kararmasına son çözüm olacak etkili maskeler verilmiştir.

Havaların ısınmaya başlamasıyla koltuk altı kararması sorunu olanları bir telaş sardı. Bugün sizlere koltuk altı kararmasından tamamen kurtulabileceğiniz doğal tarifler paylaşacağız. Özellikle ağda ve epilasyon sonrasında oluşan koltuk altı kararmalarını ortadan kaldıran maskeler son derece etkili sonuçlar veriyor. Koltuk altı beyazlatma yöntemleri arasında kimyasal içerikli birçok krem bulunmakta. Ancak bu sorunu doğal yolla çözmek isteyenler yazımızdaki maskeleri uygulayarak bu sorunu halledebilirler.

Koltuk Altı Kararması İçin Vazelin

Malzemeler

Yarım tatlı kaşığı vazelin, Yarım tatlı kaşığı elma suyu, Yarım çay kaşığı limon suyu, Pudra

Yapılışı

Cam bir kasede pudra haricindeki malzemeleri karıştırın. Hazırlanan karışımı koltuk altı bölgesine ince bir tabaka halinde uygulayın. Karışımın kurumasının ardından su ile temizleyerek kuruladıktan sonra pudra sürün. Bu karışımı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Koltuk Altı Kararmasına Yoğurt

Malzemeler

2 tatlı kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı pirinç unu, 2 çay kaşığı sirke, Bebek pudrası

Yapılışı

Pudra hariç diğer malzemeleri cam bir kesede karıştırın. Koltuk altındaki kararmış kısımlara uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. Ardından bebek pudrası uygulaması ile işleme son verin. Bu karışımı haftanın 2 günü uygulayabilirsiniz.

 

Koltuk Altı Kararmasına Bal

Malzemeler

Yarım çay kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı susuz yoğurt, 2 tatlı kaşığı limon suyu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırdıktan sonra koltuk altına uygulayarak 25 dakika bekletin. Karışım tamamen kuruduktan sonra ılık su ile temizleyerek pudra uygulayın. Bu maske haftada 2 gün uygulanmalıdır.

Koltuk Altı Kararmasına Sirke

Malzemeler

1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı sirke

 

Yapılışı

Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak macun kıvamına getirin. Hazırlanan karışımı duş sonrasında koltuk altı bölgesine sürerek 5-6 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu karışım kararan cilt renginizi açacağı gibi ter kokusunu da önleyecektir.

Koltuk Altı Kararmasına son
Koltuk Altı Kararmasına son

Koltuk Altı Kararmasına Portakal

Malzemeler

1 portakal kabuğu , Bir miktar gül suyu

Yapılışı

1 Portakalın kabuğunu rendeleyerek güneşte kurutun. Macun kıvamını alana kadar gül suyu ilave ederek hazırlayın. Hazırlanan karışımı koltuk altına uygulayarak 5 dakika beklettikten sonra su ile temizleyin.

Koltuk Altı Kararmasına son : Sandal ağacı

Malzemeler

1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, Bir miktar gül suyu

Yapılışı

Sandal ağacı tozuna gül suyu ilave ederek krem kıvamını yakalayın. Ardından kararan koltuk altı bölgenize uygulayarak 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Ve artık koltuk altı kararmasına son diyerek hayata daha mutlu devam edin.

Koltuk Altı Kararmasına Son

 

Chia Tohumu ve Yararları

En iyi 5 Uzay Strateji Bilgisayar Oyunu

Kategoriler Sağlık

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*Lütfen yorumlarınızı saygı çerçevesinde yazınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmayacaktır.