Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir?

        Eğer bilgisayarınız için YouTube dan video indirme ve YouTube müzik indirme için kullanabileceğiniz bir uygulama arıyorsanız artık bu gibi uygulamalara ihtiyacınız yok. Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir diyorsanız İnternet tarayıcınız olması durumunda. herhangi bir program kullanmadan bunu rahatlıkla yapabilirsiniz..

        Aynı zamanda tarayıcı eklentisi gerekmemektedir. YouTube videolarını ve ses dosyalarını bilgisayarınıza indirebilmeniz artık mümkün olabilir. Programsız video indirme tekniği, yalnızca bir YouTube videosunu kayıt edebildiğini belirtmeliyim. Yani bu teknik ile sesleri ve videoları aynı anda bilgisayarınıza kaydedemiyorsunuz. Fakat bu dosyaları tek tek kaydedebilirsiniz.

Bu teknik ile YouTube da şarkı indirmek için son derece kolay bir çözüm olduğunu söyleyebilirim. YouTube videolarını indirdikten sonra da içindeki sesleri ayıklama derdinden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Bu tekniği Google Chrome tarayıcınız üzerinde kullanabilmeniz mümkün. Dilerseniz tarayıcıda bu işin nasıl yapıldığını sırası ile anlatalım.
Google Chrome İle; Tarayıcımız üzerinde YouTube videolarının hepsini uygulama kullanmadan indirmek için ilk önce Chrome’ un son versiyonu güncel ve sisteminizde yüklü olması gerekiyor.

Tarayıcımız açıkken en sağ üst köşedeki menü simgesi görüntüsüne tıklayınız. Menüden ise “Diğer araçlar” sonrasında “Geliştirici araçları” opsiyonune tıklayınız. Tarayınız üzerinden açılan panelden “Network” başlığına tıklayınız.Şimdi tarayıcınız üzerinden indirmek istediğiniz YouTube videosunu açınız.

        Şimdi yapmanız gereken şey arama kutusuna aradığımız video ve müzik adını girmek. Videolar için, bu bölüm içine “video” yazın veya ses dosyaları için “audio” yazın.Eğer ki video indirmek istiyorsanız listeden sonuçlar kısmındaki “Size” başlığına tıklayıp, sonuçları da boyuta göre büyükten küçüğe doğru sistem sıralayacaktır. Sonrasında fareyi en büyük boyuta sahip olan “videoplayback?” ile başlayan girdiler üzerine sürükleyin. Karşınıza çıkan açıklamada ise şunun “Googlevideo” olduğuna emin olunuz. Adresi bulduysanız üzerine tıklayın. Açılan Headers bölümünde Request URL bölümünde de bulunan https:// ile de başlayan adresi kopyalayınız. Şimdi tarayıcınızdan yeni sekme açın ve kopyalamış olduğunuz bağlantıyı sekmedeki adres çubuğuna yapıştırınız. Sonrasında “&range” ile başlayan değişkeni siliniz. Enter tuşuna basıp adrese gidiniz.

        Açılan video oynatma penceresinden videonun üzerine sağ kliklayınız. “Video kaydet” e tıklayınız. Daha sonrada bilgisayarınıza kayıt ediniz.       Kolay gelsin…………….

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir?

Kategoriler Bilim Teknoloji

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*Lütfen yorumlarınızı saygı çerçevesinde yazınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmayacaktır.